UKRAINIEČIAI SĖKMINGAI INTERGRAVOSI MARIJAMPOLĖS SPORTO CENTRE

Prasidėjus neramumams Ukrainoje į Lietuvą atvyko ir laikinai apsistojo nemažas skaičius ukrainiečių šeimų su vaikais, kurie, kaip ir jų bendraamžiai, nori bendrauti, žaisti bei sportuoti. Marijampolės sporto centras nedvejodamas suregavo į susidariusią situaciją ir plačiai atvėrė duris Ukrainos karo pabėgėlių šeimoms kviesdamas vaikus ateiti į sporto užsiėmimus ir lankytis sporto bazėse.
Į kvietimą žaibiškai sureagavo aktyvų ir sportišką gyvenimo būdą propaguojančios ukrainiečių šeimos, ir jau sekančią dieną sporto centro užsiėmimus, kartu su kitais centro auklėtiniais pradėjo lankyti plaukimo, dziudo, baidarių irklavimo, bokso sporto šakų atstovai.
Plaukimo trenerės Dalios Kadūnienės užsiėmimus lanko 13 vaikų iš Umanės, Rivnės, Summų, Odesos, krivoj Rogo, Avdijivko, Čornomorsko ir Žitomyro. Pasak plaukimo trenerės D.Kadūnienės, vaikai plaukimo užsiėmimų metu jaučiasi labai gerai- žaidžia ir džiūgauja, o svarbiausia, atsipalaiduoja ir nukreipia savo mintis nuo patirtų psichologinių traumų. Trenerė pastebėjo, jog kai kurie vaikai yra labai sportiški ir perspektyvūs plaukikai. Birželio 10d. vykusiame Marijampolės vaikų plaukimo čempionate keletas Ukrainos atstovų sėkmingai startavo ir net lipo ant apdovanojimų pakylos.
Keletas ukrainiečių vaikų iš Krivoj Rogo nuolat lanko ir dziudo užsiėmimus pas trenerę Irmą Gasperavičienę. Trenerė neatsistebi vaikų judrumu ir energija, kuria jie spinduliuoja treniruotėse. Vaikai vieni kitus supranta net ir nemokėdami kalbos- jie greitai susidraugaujai ir žaismingai leidžia laiką bendraudami gestų kalba, taip gal net įdomiau ir smagiau treniruotis…?
Marijampolėje vykusiose kanojų ir baidarių irklavimo bei Latvijoje vykusiose „Sidabrinio irklo“ tarptautinėse varžybose sėkmingai sudalyvavo Beniaus Jankevičiaus treniruotes lankanti kanojininkė Sofija iš Harkivo. Ji tapo abiejų varžybų nugalėtoja vienviečių kanojų kategorijoje. Treneris B.Jankevičius nesistebi tokiu sėkmingu merginos startu, nes Ukrainoje sukaupta solidi jos sportinė patirtis ir meistriškumo lygis yra išties įspūdingas. Sportininkė tikisi, jog netrukus pasibaigs neramumai Ukrainoje ir ji, kap ir kiti sportininkai galės grįžti į savo šalį ir sėkmingai tęstisportinę karjerą.
Bokso trenerio Viktoro Grinevičiaus užsiėmimus taip pat lanko du (7m. ir 16m. amžiaus) ukrainiečiai, kurie lengvai integravosi į Marijampolės sporto centro auklėtinių būrį ir sėkmingai treniruojasi drauge su lietuvaičiais.
Džiaugiamės galėdami padėti Ukrainos karo pabėgėlių šeimų vaikams sudarydami jiems sąlygas aktyviai sportuoti mūsų turimose sporto bazėse.
MARIJAMPOLĖS SPORTO CENTRO ADMINISTRACIJA
Scroll to Top